Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
Ayın Üyeleri
üye adı
10 Puan
üye adı
0 Puan
üye adı
0 Puan
üye adı
0 Puan
üye adı
0 Puan
Tavsiye Siteler
Büyük ikramiyeyi 2005 yılında kazanan Ahmet Bayram evinin banyosunda kendini astı.
--------------------------------------------------------------------------------
Kumar ve gece hayatı yüzünden borç içinde ölen Bayram, parayı ilk aldığında ?Çok mutluyum? demişti...
E rzurumlu Ahmet Bayram'ın (43) hayatı 2005 yılbaşında çeyrek biletine büyük ikramiyenin isabet etmesiyle bir anda değişti. İşsiz olan 9 çocuk babası Bayram ertesi gün ailesiyle birlikte Ankara'ya giderek 5 milyon liralık ikramiyenin 4'te biri olan 1 milyon 250 bin TL'sini aldı.
İkramiye çekini eşinin adına kestiren Bayram, ilk açıklamasında ''Çok mutluyum. Kiracıyım, borcumu ödeyeceğim. İhtiyacı olanlara da yardım edecek yapıda bir insanım'' diye konuştu. Bayram ailesi objektiflere mutluluk pozu verdikten sonra evlerine geri döndü.
PERUK ALDI, EŞİNİ BOŞADI
Ancak peri masalı gün geçtikçe değişmeye başladı. Bayram önce kendisine bir peruk aldı, ardından İstanbul'a taşınıp karısını boşadı. Kendisini gece hayatına veren Ahmet Bayram, 4 ayrı kadınla dost hayatı yaşamaya başladı. Bir süre sonra da gece kulübünde tanıştığı genç bir kadınla evlendi. Ancak Bayram'ın kumar düşkünlüğü 5 aylık hamile eşiyle de aralarını açtı.
Dükkanları kapattı, gayrimenkullerini tek tek sattı. Git gide dibe battığını fark eden Bayram önceki gün çocuklarının annesinin evine giderek karısından yıllar önce üzerine yaptığı evleri satmasını istedi. Karısına borçlarını bu şekilde ödeyebileceğini söyleyen Bayram ?hayır?cevabını aldı. Kızlarıyla gece bir süre sohbet eden Bayram saat 23.00 sularında banyoya girdi. Bayram'dan uzun süre ses çıkmayınca büyük kızı kapıyı zorlayarak içeriye girdi.
ASARAK İNTİHAR ETTİ
Babasının kalorifer borusuna asılı cesediyle karşılaşan genç kız çığlık çığlığa yardım istedi. Polisin eve gelmesinden sonra yapılan incelemenin ardından Bayram'ın cesedi Pendik Devlet Hastanesi morguna götürüldü. ÇOK YARDIMSEVERDİ Bayram'ın bir komşusu yaptığı açıklamada, "Ahmet Bey çok mütevazı ve yardımsever bir insandı. 9 çocuğu vardı. Milli Piyango'dan kazandığı paraları gayrimenkule yatırdı. Başka bir dostu olduğunu ve sorunlar yaşadığını biliyorduk. Çok üzgünüz" dedi.
UZMANLARDAN DESTEK ŞART
Psikolog Alanur Özalp, büyük ikramiye kazanan birçok kişinin psikolojik sorun yaşadığını söyledi. Özalp, "Bu kişiler, paranın hiç bitmeyeceğini düşünerek sürekli harcama yolunu seçiyor. Genelde de kısa bir sürede ellerindeki her şeyi kaybedip bunalıma gidiyorlar. Büyük meblağ kazananlar uzmanlardan destek almalı? dedi.
MARKETE BORCU VARDI
Ahmet Bayram'ın komşusu market sahibi Osman Köse (29), Bayram'ın genelde saç boyası almak için markete geldiğini söyledi. Köse, "Peruğunu boyamasını çok severdi. O yüzden sürekli saç boyası alırdı. Eşi bir defasında kafasına saksı atmıştı. Bize de 500 TL borcu vardı. Çocuklar ölüm haberiyle yıkıldılar" dedi.
Açıklama
Okunma Sayısı : 9207 Yorumlar : 0 Oy : 1
Yorumlar Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler
piyango mağdurları piyango kazananların hayatı
Sitene Ekle :